Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Пирин се издъни срещу тим, който беше пред закриване

Пирин (Благоевград) започна слабо пролетния дял от Втора лига. "Орлетата" не успяха да победят Ботев (Гълъбово) на "Трейс Арена" в Стара Загора. Срещата завърши 0:0 и не предложи много емоции на малцината зрители по трибуните. В 3- ата минута Джунейт Яшар от домакините отправи удар от 20 метра, но топката профуча край лявата странична греда. Пирин отговориха с опасна атака в 15-ата минута. Топката попадна във Владислав Златинов, който стреля силно от границата на пеналта, но топката профуча над напречната греда на вратата на Ботев. До края на първата част липсваха интересни положения пред двете врати.

Второто полувреме също започна равностойно. В 64-ата минута капитанът на Пирин Благов напредна в наказателното поле на домакините, но ударът му беше неточен. В 80-ата минута Винков центрира опасно в пеналта, но вратарят на Пирин излезе и улови топката.

Любопитно е, че двата тима влязоха във втория етап от сезона от съвсем различни позиции. Футболистите на Уорън Фийни водиха пълноценна зимна подготовка в Турция, докато Ботев (Гълъбово) беше с неясна съдба до последно и едва преди два дни стана ясно, че футболистите на Митко Коцинов ще доиграят сезона. От ръководството на Ботев обявиха преди мача официално, че американският производител на автомобили Jeep ще помага финансово на клуба като рекламодател.