Обрат доближи Шефилд Юнайтед на две точки от четвъртото място (видео)

Шефилд Юнайтед се доближи само на две точки от четвъртото място, след като победи с 2:1 Борнемут на "Брамал Лейн" в двубой от 26-ия кръг на Премиър лийг. Калъм Уилсън (13') изведе гостите напред, но "остриетата" изравниха в добавеното време на първата част чрез Били Шарп (45'). В 84-тата минута Джон Лундстрам, който се появи като резерва, донесе обрата на домакините, за които това е десета победа в първенството от началото на сезона.

Крис Уайлдър заложи на същия състав, който започна и при победата с 1:0 над Кристъл Палас. Това означаваше, че Били Шарп и Оливър Макбърни стартираха в предни позиции. Дейвид Маколдрик се възстанови от контузията си, но остана на пейката за началото. Там беше и новото попълнение Панайотис Рецос. Андрю Сърман започна вместо наказания Джеферсон Лерма в състава на Борнемут. Джошуа Кинг, който е възстановен, бе сред резервите и се появи през втората част.

Гостите започнаха по-добре и след няколко добри атаки логично поведоха в резултата. В 13-ата минута Хари Уилсън засече центриране на Гослинг. Ударът бе блокиран от Игън, но топката стигна до Калъм Уилсън, който я прати под напречната греда. Още в следващата си атака "черешките" можеха да удвоят аванса си, но Билинг не успя да намери вратата от десетина метра след много добро центриране на Фрейзър.

В 16-ата минута най-сетне и домакините стигнаха до голова опасност, но удар на Били Шарп премина встрани от целта. В 28-ата удар с глава на Джак О'Конъл префуча над напречната греда. "Остриетата" наложиха натиск. Минута преди края на първата част удар на Норууд рикошира в Аке и след това като по чудо не влезе във вратата, излизайки в корнер. След него и Рамсдейл се намеси блестящо след изстрел с глава на Макбърни. В добавеното време Шефилд се добра до заслужено изравнително попадение. Рамсдейл се намеси лошо при опита да боксира една топка, която стигна до Стивънс. Неговото центриране бе блокирано от Аке, но след това кълбото стигна до Шарп, който намери пролука към вратата, въпреки че на голлинията имаше четирима бранители на Борнемут.

В самото начало на второто полувреме Рамсдейл спаси удар на Шарп. В 72-рата минута Дийн Хендерсън обаче спаси Шефилд, след като с великолепна намеса изби много добър изстрел на Фрейзър.

В 77-ата минута Шефилд имаше изключителна възможност да излезе напред, но удар на Лис Мусе от няколко метра бе блокиран от Франсис. Седем минути след това "остриетата" стигнаха до пълен обрат. Тъч постави началото на атаката, Лис Мусе проби отляво, след което намери добре Лундстрам, който стреля в ъгъла за 2:1.