Без изненади на Изток във Висшата лига

Отборът на Дея спорт (Бургас) взе лидерството в Източната група на второто ниво от волейболния шампионата при мъжете - Висшата лига. Волейболистите на Весела Братоева надиграха без проблеми като гости Виктория Волей с 3:0 (25:14, 25:11, 25:23) в мач от 9-ия кръг, игран в залата на СОУ "Цар Симеон Велики". Дея доминираше през цялата среща и закономерно записа чиста победа. Пловдивчани пък претърпяха второ поредно поражение. Бургаският тим има 16 точки в актива си след 6 победи и 2 загуби, а "викторианците" са 4-и с 13 точки след 4 победи и 4 загуби.

Локомотив (Пловдив) също победи съперника си в три гейма. Мартин Палийски и съотборниците му бяха категорични над Царево, като срещата завърши 3:0 (25:15, 25:11, 25:14) за домакините. Локо е на 3-ата позиция с 14 точки след 4 победи и 4 загуби, а волейболистите от Царево са 6-и с 8 точки и баланс от 3 победи и 4 загуби.

Черноморец (Бяла) прекъсна негативната си серия от четири загуби, след като надигра Раковски-1964 (Севлиево) с 3:0 (25:23, 25:19, 25:23). Волейболистите на играещия треньор Милен Стоянов имаха превес през повечето време, като само в началото на третата част позволиха на севлиевци да поведат. Черноморец е 5-и във временното класиране с 10 точки след 3 победи и 5 загуби, а Раковски е на последното 7-о място с 5 точки след само 1 победа и 7 загуби.