Агуеро влезе в историята след хеттрик срещу Астън Вила (видео)

Манчестър Сити разби Астън Вила с 6:1 като гост. Звездата на вечерта се казваше Серхио Агуеро, който завърши мача с хеттрик. Аржентинецът стана най-резултатният чужденец в историята на Висшата лига. Той изпревари Тиери Анри и се изравни с Франк Лампард на четвъртото място във вечната ранглиста по голове. С 12-ия си хеттрик в първенството Агуеро задмина и Алън Шиърър, като стана първият футболист с подобно постижение в историята на Висшата лига.

“Гражданите” започнаха головото шоу в 18-ата минута, когато Риад Марез откри резултата. Алжирецът направи 0:2 малко по-късно преди да дойде първия гол на Агуеро. Габриел Жезус се разписа в края на първото полувреме и гостите водеха с 4:0 на почивката. През втората част те продължиха да имат тотално превъзходство, Агуеро се разписа още два пъти, а в самия край Ел Гази отбеляза почетно попадение за Вила от дузпа.

С тази победа отборът на Пеп Гуардиола се изкачи на второ място в класирането, но изостава с 14 точки от лидера Ливърпул и е изиграл мач по-малко. Астън Вила пък е в зоната на изпадащите с актив от 21 точки.

Домакините стигнаха до първата ситуация в мача, като удар на Ел Гази мина встрани от вратата. Това обаче не бе показателно, тъй като отборът на Гуардиола пое контрол върху случващото се на терена и започна да създава атака след атака.

В 18-ата минута Риад Марез откри резултата. Той пое топката, напредна, мина покрай Дринкуотър и с нисък удар в близкия удар изненада Ниланд. Не много по-късно алжирецът отново се разписа. Личеше си, че Дринкуотър не е играл отдавна, като той бе притиснат от Жезус, топката стигна до Марез и той я заби в мрежата.

В този период Сити се развихри и имаше тотално превъзходство до края на полувремето. Гостите стигнаха до трети гол в рамките на 10 минути. Този път Агуеро бе голмайсторът, като напредна, защитата на Вила не успя да го спре и последва удар през ръкавиците на Ниланд. С това попадение аржентинецът се изравни с Тиери Анри във вечната ранглиста по голове във Висшата лига.

В самия край на първото полувреме Жезус отбеляза четвърти гол за “гражданите”, след като Кевин де Бройне проби отдясно и с прекрасно центриране намери бразилеца. За белгиеца това бе 14-а асистенция в първенството от началото на сезона.

Отборът на Гуардиола продължи мачка съперника и през втората част. Част от феновете на Вила започнаха да си тръгват от стадиона още след третия гол, а в началото на второто полувреме на стадиона си личаха незаетите места. Привържениците на домакините имаха основателна причина, тъй като техните любимци рядко играеха с топката и бяха размазвани от Сити.

Агуеро се превърна в най-резултатния чужденец в историята на Висшата лига в 58-ата минута. Той получи топката от Давид Силва, преодоля защитник и прати топката в мрежата. С този гол той изпревари Тиери Анри и зае еднолично петото място в ранглистата по голове със 176.

Въпреки петте попадения, гостите нямаха намерение да спират и продължиха да създават положения. Удар на Жезус бе изчистен от Мингс от голлинията. Бразилецът се размина с ново попадение в още два случая. Девет минути преди края на редовното време след грешка в защитата на Вила топката се озова в Марез, който намери Агуеро и той реализира своя хеттрик.

С това той изравни Франк Лампард на четвъртото място във вечната ранглиста по голове на Висшата лига. За аржентинеца това бе 12-и хеттрик в първенството, като изпревари Алън Шиърър и стана първият футболист с подобно постижение. В добавеното време Астън Вила все пак стигна до почетен гол. Ел Гази се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение ан Гюндоган срещу Трезеге.

АСТЪН ВИЛА - МАН СИТИ 1:6
0:1 - Марез (18)
0:2 - Марез (24)
0:3 - Агуеро (28)
0:4 - Жезус (45)
0:5 - Агуеро (57)
0:6 - Агуеро (81)
1:6 - Ел Гази (91-д)