17-ите Илия Груев и Вердер прекъснаха серия от седем мача без успех

Седемнайстият в класирането Вердер (Бремен), чийто помощник треньор е българинът Илия Груев, взе важна победа в гостуването си на седмия Фрайбург с 1:0 и успя да прекъсне серията си от седем срещи без победа. Голът за гостите отбеляза Леонардо Битенкурт още в 19-ата минута.

Гостите започнаха по-активно самия двубой и изглеждаха като по-опасния от двата отбора. Първата опасност дойде в седмата минута на сметката на Вердер, които организираха добра атака от ляво на вратаря, центрирането бе избито от защитник, но топката попадна в краката на Дейви Клаасен на границата на наказателното поле, но той отправи слаб удар в ръцете на Александер Шволов.

Десет минути по-късно играчите на в бяло в тази среща успяха да открият резултата. Топката попадна до самата тъчлиния от дясно, след което Клаасен успя със силен шут да я отпрати към свободния малко пред дъгата Леонардо Битенкурт, той пое добре, напредна и я прати покрай ръката на вратаря Шволов в мрежата.

От Фрайбург отговориха с удар с глава на Мануел Гулде , но той попадна право в ръцете на Иржи Павленка. Две минути след това опит за пас премина покрай двама от защитниците на Вердер, които не се ориентираха добре и бе на път да попадне в Лукас Хьолер, но в последният момент бе изчистена от бранител.

След почивката играчите на Фрайбург достигнаха до първото си добро положение едва в 61-ата минута, когато Николас Хофлер стреля извън наказателното поле една избита топка, но вратаря се намеси отлично и изби. В 88-ата минута Филип Барграфеде от Вердер бе изгонен, след като извърши нарушение на границата на наказателното си поле, за да предотврати нахлуване на Лукас Хьолер.

От последвалото изпълнение на нарушението се създаде суматоха в наказателното поле, играч на домакините нацели гредата, а Мануел Гулде изравни с добавката. Попадението обаче бе отменено само минута след това, тъй като Нилс Петерсен е бил в засада установи рефера след разглеждане с ВАР.

До края домакините наложиха обсада на вратата пазена от Иржи Павленка, но не успяха да преодолеят самоотвержената отбрана на останалите с човек по-малко гости от Вердер, който в крайна сметка успяха да прекъснат негативната си серия и да вземат важни три точки в борбата си за оцеляване.