Борусия (М) се завърна в зона ШЛ

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) победи Кьолн у дома с 2:1 в отложен мач от 21-ия кръг на Бундеслигата и се завърна на четвъртото място във временното класиране с 49 точки. Двубоят ще остане в историята като първия без публика в Германия заради новия вирус.

Треньорът на Борусия Марко Розе беше извършил пет промени по всички линии на състава спрямо загубата от Борусия (Д) с 1:2 в миналия кръг. Колегата му в Кьолн Маркус Гисдол пък се довери на почти същите изпълнители от победата с 2:1 над Падерборн.

Домакините откриха резултата в 32-ата минута, когато швейцарският национал Бреел Емболо (на снимката) засече центриране на Патрик Херман. В 70-ата минута отново Емболо и Херман изработиха втория гол. Двамата направиха двойно подаване, швейцарецът тръгна по крилото и центрира остро. Хорхе Мере от състава на гостите подложи крак и прати топката в собствената си врата за 2:0.

9 минути преди края Марк Ут вкара за 1:2, след като пребори двама бранители, а и вратарят на домакините Ян Зомер не се намеси по най-добрия начин. В края на срещата Ут имаше още една възможност и можеше дори да изравни, но от 10-ина метра прати топката до гредата в аут.