Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Хичо сменен при загуба на Урал (видео)

Новакът Сочи се наложи с 2:0 над Урал в среща от 21-ия кръг на руската Премиер лига. Андрей Мостовой и Кирил Зайка отбелязаха попаденията за домакините, които остават последни в класирането, но с реални шансове да се спасят от изпадане.

Николай Димитров беше титуляр за Урал и игра до 75-ата минута, когато вместо него се появи Рафал Аугустиняк. Българинът хвърли доста сили, но отборът му не създаде почти никакви голови положения и закономерно загуби.

Още в първите минути футболистите на Сочи притиснаха съперника и за Ярослав Годзюр имаше доста работа. След поредния корнер Мостовой отблизо откри резултата в 35-ата минута, а в края на полувремето бившият халф на Литекс и ЦСКА Петрус Бумал даде хубав пас към Андрей Егоричев, но той не успя да преодолее Сослан Джанаев.

В средата на втората част домакините удвоиха преднината си с попадение на привлечения наскоро Кирил Зайка. Последва натиск на Урал, но дебютиралият за тима Дмитрий Ефремов пропусна да върне интригата.

Урал регистрира първа загуба в последните 6 кръга и заема 9-о място в класирането с 25 точки, колкото имат още Спартак (Москва) и Уфа.

Сочи е с 18 точки - две по-малко от Рубин и Ахмат.