Зенит и Спартак са първите полуфиналисти за Купата на Русия

Отборите на Зенит и Спартак (Москва) са първите полуфиналисти в турнира за Купата на Русия. Питерци се наложиха с 2:1 след продължения при гостуването на Ахмат в Грозни. Спартак пък победи ЦСКА (Москва) с 3:2 също след продължения, след като изпусна аванс от два чисти гола в редовното време. В герой за Спартак се превърна Джордан Ларсон, който вкара победното попадение в 107-ата минута. Четири минути преди това Спартак остана с човек по-малко след изгонването на Есекиел Понсе.

Друг от 1/4-финалите, който по програма трябваше да се проведе днес между отборите на Шинник и Урал беше преместен заради лошото състояние на терена в Ярославъл. Новата дата за провеждането на мача ще бъде уточнена допълнително. Днес предстои да се изиграе мачът между Химки и Торпедо (Москва).