Етър съсипа Витоша в най-резултатния мач от шампионата (видео+снимки)

Отборът на Етър разби с 6:2 като гост Витоша (Бистрица) в последния мач от 23-ия кръг на efbet Лига. Двата тима изиграха най-резултатния мач в родния шампионат през настоящия сезон, като търновци стигнаха до заслужен изразителен успех.

71 Витоша (Бистрица) - Етър

Всички шест гола за “болярите” бяха дело на различни футболисти - Александър Дюлгеров, Милчо Ангелов, Яни Пехливанов, Фло Боджадж, Иван Стоянов и Тонислав Йорданов. За Витоша пък вкараха Кристиян Кочилов от дузпа и Илия Димитров.

Резултатът бе открит от гостите в десетата минута. Тогава след едно центриране на Красимир Станоев отляво последва разбъркване, при което Яни Пехливанов намери Александър Дюлгеров на чиста позиция и бранителят разстреля Християн Василиев.

Само 120 секунди по-късно Етър вече водеше с 2:0. Пробив на Антон Огнянов отляво доведе до центриране по земя, което бе засечено от Милчо Ангелов във вратата. На голлинията Минев опита да изчисти топката, но кълбото така или иначе влетя в мрежата.

В 15-ата минута търновци вече имаха преднина от три попадения. Милчо Ангелов навлезе в наказателното поле и намери Пехливанов, който стреля и топката за трети път посети вратата на Василев.

След малко повече от половин час игра домакините намалиха резултата. Илия Димитров бе задържан в наказателното поле от Антон Огнянов и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Кристиян Кочилов и реализира.

В 40-ата минута Етър вкара четвърти гол. Грешка на Евгени Зюмбулев изведе Фло Боджадж на стрелкова позиция и нападателят без да се бави реализира за 4:1 в полза на търновци.

В 59-ата минута Витоша вкара втория си гол в мача. Далечен удар на резервата Атанас Кабов не бе отразен добре от Иванов и притичалия Димитров прати топката в мрежата за 2:4.

В 65-ата Етър възстанови преднината си от три гола в двубоя. Хубава комбинация между Ангелов и Стоянов изведе втория сам срещу вратаря и ветеранът незабавно реализира.

В 76-ата минута дойде шестият гол в полза на Етър. При едно центриране от пряк свободен удар кълбото стигна до новото попълнение на търновци Тонислав Йорданов, който от близка дистанция разстреля Василев.

С успеха си днес Етър се изкачи на десета позиция в класирането. Активът на “болярите” вече е 23 точки. Витоша от своя страна за пореден път през сезона показа, че изглежда обречен в изпадането си. Бистричани остават твърдо на дъното на подреждането с едва пет точки - на цели 13 от предпоследния.