Сабльорите ни приключиха на Световното

Българските сабльори приключиха участието си в индивидуалната надпревара на Световното първенство по фехтовка, което се провежда в Грузия. В конкуренцията на най-силните 149 състезатели от 51 държави Тодор Стойчев, Калоян Пешев и Ивайло Александров не се класираха за втория ден на надпреварата и няма да спорят за медалите.

Тодор Стойчев раздели 100-101 място със Салех Мамадов от Азербайджан. Българинът излезе от групите с 3 победи и 3 загуби. В първия кръг на предварителните елиминации възпитаникът на фехтовален клуб Свечников отстъпи пред Лам Хуго Пак от Хонконг с 8:15.

Пешев и Александров записаха по 1 победа в групите. Така Калоян Пешев раздели 129-130 място с Абас Хюсеинов от Йордания, а Ивайло Александров се класира на 133-то място.

Още от Други спортове

Виж всички

Водещи Новини

Видео акценти