Дерби в Ботевград, домакините без основен играч, добра новина за пловдивчани

Отборите на Балкан и Академик Бултекс 99 играят в мач от четвъртия кръг на Sesame Национална баскетболна лига. Срещата стартира в 13:00 часа в "Арена Ботевград", а Sportal.bg ви дава възможност да я проследите на живо.

Балкан без основен играч срещу Академик

Добрата новина за гостите пък е завръщането на Томислав Минков в състава. Той лекуваше контузия в коляното, която не му позволи да вземе участие в последните два мача на Академик.

ПЪРВА ЧАСТСлед малко повече от 2 минути игра резултатът е 6-4 в полза на гостите. Балкан изравни (6-6) и двата отбора продължиха надлъгването. 5:10 минути преди края на частта Академик поведе с 10-6. След 6 минути игра разликата е само точка в полза на пловдивчани (12-11). Те обаче бързо я вдигнаха на 3. Тройка на Къртис Джоунс изравни резултата (14-14), при оставащи около 3 минути до края на частта. Академик отново поведе, но Тошков вкара тройка, за да даде аванс от точка на Балкан (17-16). Тайър Маршал беше фаулиран и вдигна аванса на домакините на 3 точки (1:49 мин преди края). 12 секунди преди края Балкан води с 23-18, а след 10 минути игра преднината на домакините е 3 точки (23-20).

ВТОРА ЧАСТБързо след старта на втората част Академик изравни резултата (23-23). Тройка на Николай Грозев изведе отново домакините напред (26-23), след малко повече от минута и половина игра.гостите намалиха на точка, но тройка на Къртис Джоунс направи разликата 4 точки (29-25) в полза на Балкан. Двата отбора продължават да се гонят в резултата.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ: БАЛКАН: Къртис Джоунс, Иван Гаврилович, Илиян Пищоков, Георги Боянов, Тайър Маршал АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99: Николай Титков, Васил Бачев, Обрад Томич, Дейлън Уилямс, Николай Михайлов

До момента тимът на Васил Христов е с една победа над Черно море Тича (80-75), която постигна във втория кръг като гост във Варна. Преди това ботевградчани загубиха с 91-92 от Берое Стара Загора в собствената си зала. В третия кръг те почиваха.

Една изненада в четвъртия кръг от Sesame НБЛ

Пловдивчани пък са с две победи - над Левски (84-83) и Черно море Тича (67-64) като домакин и загубиха със 73-85 гостуването си на Берое в Стара Загора.