И ФК Копенхаген не се смили над Велков и компания

С българския защитник Стефан Велков в състава си, Вейле допусна 11-а загуба в датското първенство от 12 изиграни мача. Този път тимът на бившия футболист на Славия отстъпи с 1:3 при визитата си на ФК Копенхаген.

В миналия кръг Вейле стигна до първата си точка, след като направи 2:2 с Олборг, но в столицата нямаше шанс срещу борещия се за титлата ФК Копенхаген. До почивката домакините поведоха с гол на Мохамед Елиунуси (25'), а две техни попадения бяха отменени.

В 59-ата минута Виктор Клаесон беше изведен в наказателното поле от Роберт и удвои преднината на ФК Копенхаген. Кристиан Киркегаард върна един гол в 77-ата минута, но в добавеното време Клаесон направи точна добавка и оформи крайния резултат.

С победата ФК Копенхаген събра актив от 24 точки и измести Мидтиланд от първото място, но има мач повече. Вейле е последен с едва 1 точка.