Бостън задълбочи кризата в Колорадо

Бостън победи с 5:3 като гост Колорадо в среща от редовния сезон в НХЛ и задълбочи кризата при Лавините, които допуснаха четвърта поредна загуба от началото сезона. Толкова слаб старт на кампанията те не са правили от сезон 1998-1999.

Давид Пастърнак и Хампус Линдхолм вкараха в рамките на 13 секунди във втората част и дадоха аванс на Бостън от 4:1, което бе ключово за крайния успех. Линдхолм добави две асистенции, а Коул Кьопке, Чарли Койл и Джон Бийчър вкараха другите голове за Бостън.

За Колорадо Кейл Макар и Мико Рантанен се отличиха с по гол и две асистенции. Нетън МакКинън добави две асистенции, а вратарят с български корени Александър Георгиев пази цял мач мрежата на Лавините и направи 20 спасявания.