Два автогола и червен картон не спряха Саяна да отстрани Локо (ГО)

Саяна отстрани втородивизионния Локомотив (Горна Оряховица) в среща от турнира Sesame Купа България. Мачът започна по-добре за гостите, като "железничарите" поведоха още в седмата минута след автогол на Костадин Пеев. 6 минути по-късно капитанът Надим Ангелов също си отбеляза автогол. До почивката хасковлии все пак успяха да намалят пасива си. Веселин Марчев вкара за 1:2 в 26-та минута. През второто полувреме домакините наложиха натиск, но 68-та минута обаче футболистите на Локомотив стигнаха до дузпа. Стражът на червени-белите Илия Николов усети ъгъла и улови удара на Георги Колев. В ответната атака хасковлии получиха правото да изпълнят свободен удар. Зад топката застана Красимир Илиев, който центрира в наказателното поле. Веселин Марчев се извиси и с глава изравни за 2:2.

Големи бомби в Sesame Купа на България - 7 професионални отбора излетяха

В 81 минута Саяна остана с човек по-малко на терена, след като Теодор Димитров получи втори жълт картон. Повече попадения не бяха отбелязани и така редовното време завърши при резултат 2:2. Така се стигна до продължения. Футболистите не стигнаха до гол в допълнителните 30 минути и се всичко трябваше да се реши с дузпи. При наказателните удари Илия Николов спаси първата две дузпи бити от Кристиян Дечев и Георги Колев дузпа, а Веселин Марчев и Владислав Узунов дадоха аванс от два гола за домакините. При третия опит гостите отбелязаха чрез Иван Авармов, но това направи и Красимир Илиев от състава на "червено-белите". При четвъртото си изпълнение гостите вкараха чрез Антонио Ласков, но за хасковлии капитанът Надим Ангелов не сгреши и донесе победата на своя тим. В следващия етап Саяна ще играе срещу Спартак (Варна).

Саяна (Хасково) 2:2 Локомотив (Горна Оряховица) - 3:2 при дузпите0:1 Костадин Пеев (7-а)0:2 Надим Ангелов (13-а)1:2 Веселин Марчев (26)2:2 Веселин Марчев (71)