Датски национал: Исках да покажа на Ямал, че не ме е страх от него

Националът Дания Виктор Кристиансен призна, че умишлено е играл грубо срещу съперниковата звезда Ламин Ямал в снощния двубой от Лигата на нациите, който беше спечелен от Испания с 1:0. Левият бек на Лестър си изкара жълт картон в 85-ата минута на срещата след свое нарушение срещу крилото на Барселона. Така датчанинът ще бъде наказан за мача на своя тим срещу Швейцария, а 17-годишният талант е под въпрос за двубоя на европейския шампион срещу Сърбия, след като напусна стадиона накуцвайки.

Де ла Фуенте: Съдиите трябва да пазят таланти като Ямал

“Не си мислех дали ще ми покажат жълт картон, или не. Това, което направих, беше просто начин да кажа: “Хей, аз също съм в битката и не ме е страх от теб.” По принцип хората имат склонността да подкрепят подобни футболисти, но когато имаш възможността да влезеш в едно добро единоборство, трябва да се възползваш от това, дори и малко да боли. Винаги е трудно да решиш как точно да се защитаваш, когато се изправиш срещу едно толкова умело крило. Може и да спечелиш всички единоборства в продължение на 89 минути, но след последното да се стигне до гол на съперника. В такъв случай всичко останало няма значение. Ямал е много умел, особено за възрастта си. Той ще бъде сред най-добрите в света в продължение на много години, нямам никакво съмнение”, коментира Кристиансен след двубоя.