Фратрия не допусна изненада срещу Ботев (Нови пазар) и продължи напред за Купата

Фратрия се класира за 1/16-финалите на Sesame Купа на България след успех с 2:0 при гостуването си на третодивизионния Ботев (Нови пазар). Отборът, воден от Емануел Луканов, не беше достатъчно убедителен през първото полувреме, но след почивката взе нещата в свои ръце и стигна до победата.

Големи бомби в Sesame Купа на България - 7 професионални отбора излетяха

Васил Андони откри резултата в 62-рата минута, след като се оказа най-съобразителен при центриране от пряк свободен удар в наказателното пое на противника. Девет по-късно фратрийци, до голяма степен, убиха интригата в двубоя с второ попадение. Денислав Ангелов получи страхотно подаване, което го изведе очи в очи със стража на домакините, но вместо да стреля, той подаде към Никола Тотев, който нямаше проблем да се разпише в опразнената врата.

В следващия кръг на турнира Фратрия ще се изправи срещу Берое.