Косово надви Литва като гост за втората си победа в Лигата на нациите

Косово постигна втората си победа в група 2 на Лига “С”, след като надделя с 2:1 като гост на Литва. Благодарение на това тимът на Франко Фода се изравни по точки с лидера в групата Румъния, който по-късно тази вечер гостува на Кипър. Литовците пък остават без нито една точка след три изиграни мача.

Едон Жегрова откри резултата в 20-ата минута, след като направи добро двойно с Мислия, влезе в наказателното поле и стреля с левия крак в ъгъла. В 35-ата Должников помисли, че е изравнил резултата, но попадението му бе отменено заради засада, потвърдена и от ВАР.

Ермал Красники успокои гостите в 65-ата минута. Той получи от Рашица на границата на наказателното поле, справи се двама бранители и нанесе много точен удар до далечната греда за 0:2.

Домакините все пак успяха да върнат едно попадение в 84-тата минута, когато Паулюс Голубицкас се възползва от груба грешка на стража на Косово Амир Саипи.

Двубоят се динамизира в последните минути, но литовците така и не успяха да стигнат до изравнително попадение.