Олимпиакос, Хипо Тирол, румънци и нидерландци в битка за последните две места в групите на ШЛ

Гръцкият гранд Олимпиакос (Пирея), австрийският Хипо Тирол (Инсбрук), както отборите на румънския КСМ Корона (Брашов) и нидерландският Орион Старс (Дутинхем), останаха в битката за последните две места в груповата фаза на най-престижния европейски клубен турнир - Шампионската лига за мъже, след края на втория квалификационен кръг.

"Червено-белите" от Пирея допуснаха обрат в реванша и отстъпиха драматично като гости на испанския Гуагуас (Лас Палмас) с 2:3 (17:25, 25:5, 25:17, 22:25, 17:19). Но благодарение на категоричната си домакинска победа с 3:0 гейма, Олимпиакос продължава напред в ШЛ.

По подобен сценарии в следващия кръг на Шампионската лига се класира и румънският КСМ Корона (Брашов). Румънците загубиха домакинството си на швейцарския Шьоненверд с 2:3 (21:25, 23:25, 25:15, 38:36, 11:15), но след успех като гости в първата среща с 3:1 гейма, продължават в следващата фаза, като ще срещнат именно Олимпиакос.

Шампионът на Нидерландия Орион Старс (Дутинхем) победи без проблеми за втори път сръбския Цървена звезда (Белград), този път с 3:0 (25:20, 25:20, 25:19), и също е на крачка от класиране за груповата фаза на ШЛ.

В последния мач от 2-ия квалификационен кръг австрийският Хипо Тирол (Инсбрук), с бившият диагонал на Черно море (Варна) Данаил Димов в състава, се наложи като гост на Младост (Загреб) с 3:1 (25:23, 20:25, 25:18, 25:17). Така и след домакинския успех с 3:0 гейма в първия двубой, австрийският тим се класира за 3-ия кръг.

Резултатите от мачовете-реванш във 2-ия квалификационен кръг на Шампионската лига за мъже:

Гуагуас (Лас Палмас, Испания) – Олимпиакос (Пирея, Гърция) – 3:2 (25:17, 5:25, 17:25, 25:22, 19:17)

Топреализатори: Николас Бруно 16, Хуан Пабло Морено 7; Рафаил Кументакис 16, Александър Атанасийевич 14;

Първи мач – 0:3.

КСМ Корона (Брашов, Румъния) – Волей (Шьоненверд, Швейцария) – 2:3 (21:25, 23:25, 25:15, 38:36, 11:15)

Топреализатори: Еууд Гоманс 27, Аугусто Колито; Маела Джаялат Арачиге 21, Александър Ленгвайлър 16;

Първи мач – 3:1.

Цървена звезда (Белград, Сърбия) – Орион Старс (Дутинхем, Нидерландия) – 0:3 (20:25, 20:25, 19:25)

Топреализатори: Александър Гмитрович 11, Александър Благойевич 7; Максим Шкредов 10, Том Куупс 8;

Младост (Загреб, Хърватия) – Хипо Тирол (Инсбрук, Австрия) – 1:3 (23:25, 25:20, 18:25, 17:25)

Топреализатори: Джордже Йовович 15, Спиридон Хандринос 12; Кайл Полсън 13, Кайл Хобус 13, Никлас Кронталер 11;

Така се получиха следните двойки за последния 3-и квалификационен кръг на Шампионската лига за мъже преди груповата фаза:

Хипо Тирол (Инсбрук, Австрия) – Орион Старс (Дутинхем, Нидерландия)

КСМ Корона (Брашов, Румъния) - Олимпиакос (Пирея, Гърция)