41-годишният Боян Йорданов заби 31 точки! Пафиакос докосва 1/16-финал за Купата на CEV

Бившият национал Боян Йорданов изигра втори пореден блестящ мач за своя кипърски клуб Пафиакос (Пафос).

Преди седмица 41-годишният български капитан имаше основен принос Пафиакос да спечели Суперкупата на Кипър.

Боян Йорданов вдигна Суперкупата на Кипър с Пафиакос

Сега Супер Бобо заби 31 точки, а неговият клуб Пафиакос направи пълен обрат от 0:2 гейма, до успех с 3:2 (17:25, 25:27, 25:18, 25:19, 15:12) като гост над босненския Напредак (Оджак) пред 1050 зрители.

Боян Йорданов заби 31 точки (3 аса, 2 блока, 53% ефективност в атака - +27) за успеха на Пафиакос.

Агустин Вагнер добави още 14 точки (1 блок).

Томас Родригес се отличи с 13 точки (2 аса, 1 блок).

Милош Попович бе най-резултатен за Напредак с 20 точки.

Йово Бийелович добави още 18 точки.

"Чувствах се, все едно съм на 26 години", заяви Боян Йорданов след победата, специално за Sportal.bg.

Така Боян Йораднов и Пафиакос се нуждаят от спечелване на още 2 гейма у дома в срещата-реванш, който ще се играе на 16 октомври в Кипър, за да се класират за 1/16-финалите на Купата на CEV.

Там съперник на победителя от двубоя Напредак/Пафиакос ще е белгийският Линдеманс (Аалст).