Дерби в Ботевград

Отборите на Балкан и Берое Стара Загора играят в третия мач от първия кръг на новия сезон в Sesame Национална баскетболна лига. Срещата стартира в 13:00 часа в "Арена Ботевград", а Sportal.bg ви дава възможност да я проследите на живо.

Още на загрявката се появи и соченият за нов играч на Балкан Георги Боянов, който се настани на първия ред в спортното съоръжение, за да изгледа сблъсъка.

ПЪРВА ЧАСТМачът започна със серия от 4-0 за гостите от Стара Загора, а след това Къртис Джоунс върна две точки в коша на съперника. Берое отново направи разликата 4 точки (6-2) след 2 минути игра. Андрей Иванов намали на 2 точки изоставането на своя тим, а мощна забивка и кош на Иван Гаврилович дадоха аванс от 2 точки (8-6) на Балкан, при оставащи 7:06 минути до края на частта. Антъни Уокър изравни резултата (8-8), като беше фаулиран и точен от наказателната линия, за да върне лидерството на своя тим (9-8). Надлъгването продължава, а 5:43 минути преди края на тази част Берое води с 14-8. Атрактивно отиграване на Андрей Иванов стопи изоставането на ботевградчани на 4 точки (10-14). Балкан продължава да не намира противодействие срещу съперника с, изоставайки с 13-20 2:20 минути преди края на първата част. След 10 минути игра Берое води с 25-16.

ВТОРА ЧАСТОще през първите две минути разликата скочи на 11 точки (31-20). Балкан успя да стопи пасива си на 7 точки, но за кратко. Дариъс Банкс вкара две точки, увеличавайки на 9 преднината за Берое, като беше и фаулиран, добавяйки още една точка за да направи резултата 34-24 в полза на старозагорци близо 7 минути преди края. Малко след това тя скочи на 12 точки (38-26). Домакините стопиха пасива си на 6 точки (32-38), при оставащи близо 5 минути до почивката. Разликата падна до 4 точки (35-39), но бързо беше вдигната на 6 точки отново (41-35). 2 минути преди края резултатът е 41-37 в полза на Берое. Кори Рийвс стопи пасива на домакините само на 2 точки (41-43), но Мартин Русев веднага върна две точки в коша на съперника, за да вдигне разликата отново на 4 (45-41). Къртис Джоунс вкара тройка в последната секунда на втората част, за да се приберат в съблекалните двата отбора при резултат 45-43 в полза на Берое.

ТРЕТА ЧАСТОще в първите минути се стигна изоставане на Балкан само с точка, но Берое бързо вдигна разликата на 3. Николай Грозев отново намали на 1 за 51-52 и гонитбата продължава. След 3 минути игра се стигна до равенство 52-52. А малко след това Кори Рийвс даде аванс от 2 точки на Балкан. При оставащи 6 минути до края на частта Балкан вече води с 57-52. Гостите намалиха на 3 точки, но тройка на Николай Грозев вдигна разликата на 6 точки (60-54).

Статистика от мача - ТУК!

СТАРТОВИ СЪСТАВИ: БАЛКАН: Къртис Джоунс, Иван Гаврилович, Андрей Иванов, Николай Грозев, Георги Герганов БЕРОЕ СТАРА ЗАГОРА: Антъни Уокър, Венцислав Петков, Кръстомир Михов, Дариъс Банкс, Кени Дай

Ботевградчани добавиха доста нови имена към състава си. След напускането на Димитър Димитров, Йордан Минчев, Мартин Сотиров, Сюприйм Ханна, Майки Диксън и Ерик Адамс, старши треньорът Васил Христов избра техни заместници да бъдат Константин Тошков, Андрей Иванов, Кори Рийвс, Къртис Джоунс, Иван Гаврилович и Тайър Маршал. Последното ново попълнение, макар и не все още официално е един от най-добрите играчи от последния сезон в НБЛ - Георги Боянов. Сребърният медалист от последния сезон запази и някои от състезателите си - Илиян Пищиков, Георги Герганов, Николай Грозев, Иво Корестилов, Стефан Михайлов.

От другата страна - съставът на Берое също е доста интересен. Новият отбор в елита на българския баскетбол, начело с Даниел Клечков, събра добре познати български имена с интересни американски попълнения. Изборът на младия специалист се спря на Венцислав Петков, Ивайло Тонев, Кръстомир Михов, Кристиян Челенков, Мартин Русев, Калоян Колчев, Мартин Йорданов, Карлос Антов, Кристиян Желев, Стилиан Добрев, Антъни Уокър, Дариъс Банкс, Кени Дай и Дейлън Ригнал.