Приключи първият кръг в Евролигата

В късните часове на вчерашния 4-и октомври (петък) се изиграха последните три мача от първия кръг на груповата фаза на най-престижния клубен турнир в европейския баскетбол - Евролига.

Първият от тях имаше български привкус, където най-добрият спортист за 2023 г. - Александър Везенков, направи своето завръщане в турнира при загубата на клубния си Олимпиакос от тима на Фенербахче.

“Фенерите” стигнаха до успех с 82:71 (17:13 15:23 25:20 25:15), докато Везенков приключи срещата с 11 точки и 4 борби и направи втория най-дълъг престой на паркета от всички играчи със своите 30 минути и 31 секунди игра.

Везенков игра силно при завръщането си в Евролигата, но Олимпиакос се провали

Във втория мач за вечерта Болоня загуби домакинството си на друг турски отбор - Анадолу Ефес. Италианците бяха надиграни с 67:76 (21:15 15:21 16:15 15:25).

Последният мач бе най-драматичен, а в него дебютантът Париж Баскетбол загуби от Цървена Звезда. “Звездашите” бяха опряни до стената и на полувремето изоставаха в резултата, но след почивката неопитността на съперника пролича и французите загубиха със 77:80 (18:17 25:18 15:23 19:22).

В тазгодишното издание на турнира участват общо 18 отбора, които се намират в една група. След като изиграят предвидените мачове помежду си първите шест ще се класират директно за 1/8-финалите, докато тимовете, завършили между 7-о и 10-о място ще играят допълнителен плейоф, който ще определи финалната осмица.