Аугсбург сломи Мьонхенгладбах за втора победа през сезона

Отборът на Аугсбург победи тима на Борусия (Мьонхенгладбах) 2:1 в среща от 6-ия кръг на германската Бундеслига. Благодарение на успеха момчетата на Йес Торуп изместиха днешния си съперник от 11-тото място и успяха да се отдалечат от тройката на дъното.

Домакините нансеоха двукратен удар в края на първото полувреме и в средата на втората част. Кевен Шлотербек изведе своите напред в 39-ата минута, а след него в 65-ата Алексис Клод-Морис удвои преднината.Играчите на Херардо Сеоане сравнително бързо отговориха и намалиха изоставането си в 72-рата минута, но след това срещнаха сериозен отпор.Краят на двубоя бе доста изнервен, като главният съдия се принуди в заключителните десетина минути да покаже цели четири жълти картона за футболисти от двата тима. Така домакините от Аугсбург задържаха преднината си и прекратиха серията си от две последователни поражения.