Гол в последните секунди донесе точката за Марек в сблъсъка с Дунав

Отборите на Марек и Дунав завършиха 1:1 в мач от 11-ия кръг на Втора професионална лига. Гостите откриха резултата в 86-ата минута, когато Мариян Вангелов се разписа. В последните секунди на сблъсъка Илия Димитров донесе точката на тима от Дупница.

Първата много добра ситуация в мача дойде в 14-ата минута, когато Марек имаше отлична възможност да открие резултата. Илия Димитров опита задна ножица. Ударът му бе насочен към вратата, но вратарят на Дунав реагира светкавично и успя да избие топката в корнер. Секунди по-късно отново Илия Димитров бе намерен непокрит на два метра пред вратата, но Даниел Николов отново демонстрира добър рефлекс.

В края на първата част Веселин Любомиров опита да изненада вратаря на "драконите" с амбициозен удар от около 40 метра, но кълбото не намери целта.

В 68-ата минута домакините бяха изключително близо до първия гол в сблъсъка. Един от най-силните играчи за тима от Дупница в срещата Веселин Любомиров отправи фантастичен удар от фал, но кълбото се отби в горната греда.

В 86-ата минута гостите от Русе откриха резултата. Мариян Вангелов бе намерен в наказателното поле и от близка дистанция прати топката в мрежата на домакините.

В последните секунди на срещата Валери Йорданов намери изключително технично Илия Димитров, който без проблеми донесе точката на домакините от Дупница.

МАРЕК – ДУНАВ 1:10:1 Мариян Вангелов (86)1:1 Илия Димитров (90+5)

Стартови състави: Марек: 21. Костадинов, 32. Башлиев, 44. Каймакански, 6. Арсов, 5. Петков, 7. Джаджаров, 77. Иванов, 14. Любомиров, 8. Йорданов, 10. Ганчев, 9. ДимитровДунав: 1. Николов, 22. Предев, 88. Тодоров, 26. Хаджиев, 45. Хасан, 7. Вешев, 14. Апостолов, 78. Су, 11. Минчев, 99. Нсонде, 17. Пахама