Луд обрат за Брага срещу Макаби (ТА)

Брага стартира с победа в основната фаза на Лига Европа. Португалският тим се наложи над Макаби (Тел Авив) с 2:1 след обрат в последните минути. И двата гола за домакините отбеляза крилото Брума.

Макаби докосваше трите точки, но всичко за отбора от Израел рухна в края на мача, а за капак Габи Каниховски и Тайрийз Асанте получиха червени каротни.

Началото беше по-добро за гостите, които пропуснаха едно чисто положение, а в 30-ата минута получиха дузпа и Ошер Давида я реализира. След почивката шансове имаше и за двата тима. В 81-ата минута Макаби беше близо до втори гол, но топката срещна гредата.

В 88-ата Брума изравни отблизо, а в добавеното време отново той донесе победата на португалците с точно изпълнена дузпа. Тогава нервите на гостите от Израел не издържаха и двама от тях бяха изгонени.