Айнтрахт прекрати негативната си серия срещу Волфсбург

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) записа успех с 2:1 при визитата си на Волфсбург от третия кръг на Бундеслигата. По този начин “орлите” прекратиха негативната си поредица от шест срещи без победа срещу този опонент.

В герой за франкфуртци се превърна Омар Мармуш, който отбеляза и двете им попадения в мача. В 30-ата минута египтянинът преодоля противниковия вратар, след което прати топката в опразнената му мрежа. В 76-ата минута Боте Баку възстанови равенството със страхотен шут от голямо разстояние. Шест минути по-късно обаче Омар Мармуш донесе успеха на своя тим с точно изпълнена дузпа, която беше отсъдена за игра с ръка на Седрик Цезигер.

Така Айнтрахт събра 6 точки и се настани на седмата позиция в класирането, където Волфсбург е десети със своите 3 пункта.