Гол в 95-ата минута спаси Уест Хам от загуба в дербито с Фулъм

Фулъм и Уест Хам завършиха при резултат 1:1 лондонското дерби помежду си от четвъртия кръг на Премиър лийг, играно на "Крейвън Котидж".

Домакините доминираха доста сериозно през първото полувреме и опасностите бяха изцяло пред вратата на Ареола. Траоре имаше може би основателни претенции за дузпа, които не бяха уважени, след което в 23-тата минута отново той засече с глава центриране на Иуоби, но топката премина на сантиметри встрани. Минута след това Фулъм заслужено поведе. Смит Роу догони до самата аутлиния дълго подаване, след което върна към Раул Хименес, който засече от четири метра за 1:0.

Уест Хам реагира и заигра по-добре през второто полувреме. "Чуковете" обаче трябваше да чакат чак до петата минута на добавеното време, за да се доберат до равенството. Цоуфал изпълни бързо тъч, след което Боуен проби до аутлинията и върна към Дани Ингс, който стреля точно до близката греда. Лено също не се намеси много добре - 1:1. Веднага след това Фулъм имаше шанс да стигне до победата, но Баси стреля с глава на сантиметри встрани.