Димитровград и Родопа не се победиха, потрошиха гредите

2:2 приключиха в Димитровград, едноименния тим и Родопа (Смолян). Срещата е от четвъртия кръг на Югоизточната Трета лига. Стана интригуващ и динамичен двубой с доста критични моменти пред двете врати. Димитър Алексиев даде преднина на домакините с попадение от дузпа в 8-ата минута. Гостите реагираха моментално – на два пъти Михаел Кисьов и веднъж Николай Тихомиров уцелиха гредите. После Кисьов се измъкна сам срещу стража на домакините, преодоля го, насочи топката във вратата му, но бранител я изби.

В 20-ата минута Генади Желев наказа грешка за 2:0. Кисьов все пак разтресе мрежата на съперника. Направи го в 39-ата минута. След почивката влезлия като резерва Радостин Самуилов също тресна гредата на Димитровград. За трети път го направи и Кисьов. Тихомиров възстанови равенството в 60-ата минута. После Алексиев насочи с глава топката в гредата на смолянския тим. Още две възможности пропиляха играчите на Родопа. Интригата обаче остана до края. Андреан Стоянов не успя да вкара в празната врата на Родопа. Кисьов пък опита, но без успех да прехвърли димитровградския страж.