Извънземен изстрел тласна Леганес към първи успех в Ла Лига от 4 години насам

Завърналият се в елита Леганес надви Лас Палмас с 2:1 на свой терен и записа първа победа след промоцията си. Това се случи в мач от втория кръг на Ла Лига. Така скромният тим от района на Мадрид спечели отново като част от елита за първи път от юли 2020 година, когато изпадна.

Незабравим тази вечер ще остане първият гол за Леганес. Той беше за 1:0 и беше дело на Хуан Крус. В 71-вата минута футболистът изстреля спиращ дъха удар с левия крак, който беше неспасяем за вратаря.

Малко по-рано в мача - в 54-тата минута, съотборникът му Даниел Раба пропусна дузпа, която беше спасена от стража на Лас Палмас.

В 85-ата тимът на Леганес удвои преднината си чрез Енрик Франкеса.

Независимо от това гостите не се бяха предали и само малшансът ги лиши от точка. Първо в добавеното време Сандро Рамирес върна единия гол, а след това вратарят на домакините Хуан Сориано направи отлично спасяване, лишавайки Лас Палмас от попадение за 2:2.