ЦСКА - София разби ЦСКА 1948 в едно от дербитата на Елитната група до 17 години

ЦСКА-София победи ЦСКА 1948 с 4:1 в среща от 3-я кръг на Елитната група до 17 години. Точни за домакините бяха Александър Донев, Димитър Урумов, Мартин Андонов и автогол на Кристиан Тодоров, докато почетното попадение за гостите бе дело на Георги Иванов.

Двубоят започна с домакински натиск и откриващото попадение падна след 9 минути игра. Мартин Андонов центрира от корнер на задната греда и Александър Донев засече с глава. ЦСКА - София продължи с по-добрата си игра и десет минути преди края на полувремето стигна до втори гол. Иван Андонов центрира от фланга, за да се стигне до автогол на Кристиан Тодоров. При този резултат дойде и почивката.

През втората част картината на терена не се промени и след час игра Димитър Урумов направи резултата класически. В 77-ата Мартин Андонов изпълни прекрасно пряк свободен удар и направи преднината на “червените” от 4 гола.

Седем минути преди края Георги Иванов отбеляза почетното попадение и оформи крайния резултат, след добра атака и хубав удар от малък ъгъл.

По този начин ЦСКА - София събира 6 точки след три кръга, докато ЦСКА 1948 остават с 4 пункта.