Пафос загуби в Румъния, но запази надежди за реванша

Отборът на Пафос, който отстрани ЦСКА 1948 в Лигата на конференциите, загуби с 0:1 гостуването си на ЧФР Клуж от плейофната фаза на турнира. Резултатът обаче е твърде минимален и запазва надеждите на кипърския тим за обрат в реванша.

Всъщност Пафос има за какво да съжалява след първия мач. ЧФР Клуж поведе в 17-ата минута чрез Меритон Кореница, но в 40-ата домакините останаха в намален състав заради червен картон на Чиприан Деак.

Така цяло второ полувреме Пафос имаше числено предимство на терена, но така и не успя да се възползва от него, за да стигне поне до равенство, което щеше да постави тима в доста по-добри позиции преди реванша.

Ответният сблъсък е след седмица и кипърците ще се надяват да повторят това, което сториха срещу ЦСКА 1948, когато също изоставаха с един гол след първия мач, но успяха да направят обрат на свой терен.