Жирона изтръгна точка от Бетис на "Бенито Вийямарин"

И вторият мач от първия кръг на Ла Лига не излъчи победител и завърши наравно 1:1. Отборите на Бетис и Жирона не успяха да намерят пътя към победата в битката помежду си на "Бенито Вийямарин" в Севиля. Домакините поведоха чрез Марк Бартра в 6-ата минута, но гостите се добраха до точката в 72-рата минута чрез новото си попълнение Габриел Мисехуй.

Срещата започна отлично за домакините. В 6-ата минута те вече имаха преднина в резултата. Марк Бартра се разписа с глава след центриране от корнер на Набил Фекир.

Гостите бяха близо до изравняването в 61-вата минута, но изстрел на Абел Руис нацели десния страничен стълб.

Жирона обаче отказа да преклони глава и в 72-рата минута все пак се добра до равенството. Мисехуй комбинира с Икер Алмена в наказателното поле, който центрира успоредно на голлинията и нидерландецът засече кълбото в мрежата за 1:1.

Само три минути по-късно Бетис можеше отново да поведе, но нямаше късмет и удар на Чими Авила облиза лявата греда.

В крайна сметка мачът завърши без победител, като и двата тима започват сезона с по една точка в актива си.