Рейнджърс с първа победа за сезона

Рейнджърс се наложи с 2:1 над гостуващия Мъдъруел и постигна първа победа от началото на сезона в шотландското първенство. На старта отборът на Филип Клеман направи 0:0 с Хартс, а няколко дни по-късно измъкна ценно равенство срещу Динамо (Киев) в третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Двубоят с Мъдъруел започна отлично за "сините", които поведоха в 13-ата минута с гол на Сирил Десерс след асистенция на Мохамед Диоманде. Малко по-късно новото попълнение Робин Прьопер си вкара автогол, но в 24-ата минута Вацлав Черни вкара второ попадение за Рейнджърс.

В другите съботни мачове от програмата на Премиършип Рос Каунти и Дънди Юнайтед завършиха 1:1, а Дънди надигра Хартс с 3:1.

Утре шампионът Селтик гостува на Хибърниън, а Абърдийн на Димитър Митов ще е домакин на Сейнт Мирън.