Белгия премина през Испания и е на полуфинал в Париж

Женският национален отбор на Белгия победи със 79:66 (26:26, 22:11, 19Л12, 12:17) Испания в четвърфинален мач от баскетболния турнир на Олимпиадата в Париж. Така белгийките достигнаха до полуфинала, където ще се изправят срещу победителя от срещата между Германия и Франция.

Иначе сблъсъкът във френската столица започна като истинско дерби, като след първите 10 минути резултатът беше равен (26:26). Още във втората част обаче белгийките започнаха да диктуват темпото на терена и на почивка се оттеглиха с аванс от 11 точки. След паузата те продължиха да доминират, увеличавайки разликата си на 18 точки преди заключителната четвърт. Въпреки че в нея отстъпиха с 12-17, това не беше достатъчно за обрат на испанките.

За успеха на Белгия по 19 точки вкараха Ема Месеман и Кайра Линскенс, а Антония Деларе и Джули Ванлу реализираха по 13 точки. Меган Густафсон беше над всички за Испания с 21 точки, а Мейт Касорла добави 13.Снимка: ФИБА