РБ Залцбург победи Твенте, но интригата остава

Късен гол на резервата Мишел Влап остави реални шансовете на Твенте да елиминира РБ Залцбург в третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Австрийците водеха комфортно, но Влап се разписа в добавеното време за крайното 1:2 и този резултат обещава непредвидим реванш в Нидерландия.

За Твенте мачът днес беше първи през новия сезон, докато РБ Залцбург вече изигра по един двубой в първенството и Купата на Австрия. Домакините стартираха силно и до почивката създадоха няколко чисти положения, но реализираха само едно от тях чрез Мауриц Кяергаард в 41-ата минута.

Натискът на РБ Залцбург не утихна и през втората част. В 85-ата минута логичното се случи и домакините вкараха втори гол, автор на който стана младият датчанин Кяергаард.

Всичко вървеше перфектно за австрийците, но в първата минута от добавеното време Влап завъртя топката от пряк свободен удар и вратарят Янис Бласвих нямаше какво да стори.