Спарта се размина с обрат срещу ФКСБ

ФКСБ измъкна равенство 1:1 при гостуването си на Спарта (Прага) в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Румънците първи стигнаха до гол, но Спарта изравни, а в края попадение на чехите беше отменено заради нарушение.

Домакините опитаха да притиснат съперника от самото начало, но трудно създаваха положения пред Щефан Търновану. До почивката чешкият тим не отправи нито един точен удар.

В 61-ата минута Денис Олару изпълни корнер, а защитникът Джойским Дауа беше оставен непокрит на бликзта греда и отклони топката във вратата.

Спарта отговори сравнително бързо. Атаките на чехите станаха по-опасни и в 78-ата минута Олатунджи наказа с глава грешка на Търновану. В края Каан Кайринен вкара втори гол за домакините, но той не беше зачетен.