Мидтиланд изкова добър аванс срещу Ференцварош

Мидтиланд победи с 2:0 Ференцварош в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Новото попълнение Адам Букса и нападателя от Гвинея-Бисау Франколино осигуриха солиден аванс на датския първенец преди реванша в Будапеща.

Скандинавците заложиха на директен футбол и създадоха повече положения от гостите, които се стремяха продължително да задържат топката. В 17-ата минута защитата на Ференцварош допусна много груба грешка и Адам Букса се възползва - 1:0. В самия край на полувремето Мидтиланд получи дузпа, но Арал Симсир подходи прекалено самоуверено и пропусна.

След почивката унгарците се активизираха и създадоха няколко добри положения пред вратата на Елиас Олафсон, но изравнителното попадение им убегна.

В 69-ата минута Симсир отчасти се реваншира за пропуска си от бялата точка с хубава асистенция за резервата Франколино, който затвърди победата на Мидтиланд.