Селтик стартира вихрено и веднага поведе в класирането

Шампионът Селтик започна защитата на титлата си в Шотландия с изразителен домакински успех с 4:0 над Килмарнък. Мачът от първия кръг на местната Премиършип се оказа лесен за тима на Брендън Роджърс, който на всичко отгоре още сега взе аванс пред големия си враг Рейнджърс, който вчера записа 0:0 срещу Хартс, а и дори излезе начело в класирането.

Днешният двубой на “Паркхед” се очакваше с интерес, защото през миналия сезон Килмарнък се доказа като неудобен за “детелините” съперник. Тогава Селтик записа една от едва трите си загуби точно от този противник, а и веднъж тимовете записаха равенство.

Сега обаче първенецът не остави съмнение в своето категорично превъзходство. Японецът Рео Хатате вкара първия гол след 17 минути игра, а още преди почивката Лиъм Скейлс (40’) с глава удвои. В 59-ата зимното попълнение от Германия Николас-Герит Кюн покачи на 3:0 с помощта на рикошет. В добавеното време резервата Антъни Ралстън реализира за крайното 4:0.