Бенфика унищожи Фейенорд за 9 минути

Бенфика показа голова мощ и се разправи с Фейенорд в контролна среща между двата тима, играна на "Луж" в Лисабон. Тя бе за трофея "Еузебио". "Лисабонските орли" се наложиха с 5:0, като любопитното е, че първите четири гола паднаха в рамките само на 9 минути през първото полувреме, а петият дойде в самия край на мача.

Джанлука Престиани откри резултата в 9-ата минута, а след това Евангелос Павлидис вкара два светкавични гола в 13-тата и 14-тата минута. Четвъртото попадение бе дело на Ян-Никлас Бесте в 18-ата минута.

След това Фейенорд успя да се окопити от първоначалния шок и дори успя да стигне до няколко възможности за гол, но не се възползва от тях. За сметка на това в добавеното време домакините добавиха и пети гол на сметката си. Негов автор бе Артур Кабрал в 89-ата минута.

Това бе предпоследна проверка за Бенфика преди началото на сезона. Лисабонци ще изиграят още една контрола на 2 август срещу английския Фулъм.

За Фейенорд също предстои още един приятелски мач, който ще бъде срещу Монако на 31 юли на "Де Кайп" в Ротердам.