Словаци и казахстанци с голово шоу в пресявките на ЛЕ

Словашкият Ружомберок направи истинска голова фиеста при победата си с 5:2 срещу тима на Тобол от Казахстан в среща от първия предварителен кръг на Лига Европа.

Въпреки убедителния резултат, словаците не стигнаха до успеха лесно, като особено оспорвано бе през първото полувреме. Гостите откриха резултата в 9-ата минута с гол на Игор Иванович, а Симон Габриел изравни в 11-тата.

Непосредствено преди почивката паднаха нови три гола за отрицателно време. Александър Селечки даде аванс на Ружомберок за първи път в 40-ата минута, но в изтичащите секунди на редовното време Давид Хенен изравни.

Така изглеждаше, че съперниците ще се оттеглят на полувремето при равенство, но в 3-тата минута на продължението Габриел се разписа отново.

След почивката също имаше оспорвани моменти, като развръзката настъпи през последния четвърт час. Тогава Матей Младенак се разписа на два пъти, като първо вкара в 77-ата минута, а след това оформи крайния резултат в 88-ата.