ЦСКА 1948 не се даде на унгарския шампион

ЦСКА 1948 и Ференцварош завършиха наравно 1:1 в контролна среща в Лиенц, която беше предавана на живо в Sportal.bg. Спряганият за трансфер в турския Коняспор Педриньо откри резултата в полза на "червените" в 33-тата минута, а в началото на втората част Лоранд Паска (49’) изравни.

Двата отбора имаха възможност да стигнат до победата, но унгарският шампион пропусна дузпа след почивката, а веднъж горната греда пък спря българския тим от втори гол.

ЦСКА 1948 започна с категорична победа над Струмска слава

Преди днешната проверка футболистите на Валентин Илиев изиграха още два мача по време на предсезонната си подготовка. В първия ЦСКА 1948 записа класически успех над Струмска слава, а преди няколко дни столичани отстъпиха на Марибор с 1:2.

ЦСКА 1948 падна от съперника на Ботев (Пд) в Лига Европа, "червените" играха с куп младоци

Следващата контрола на "червените" е в сряда (10 юли), а техен съперник ще бъде Динамо (Загреб).

Срещата започна равностойно, като в първия четвърт час липсваха опасни ситуации пред някоя от двете врати. В 20-ата минута Севикян си откри пространство да шутира, но ударът му беше много неточен.

В средата на първото полувреме унгарците организираха още едно добро нападение, но никой не засече центрирането от десния фланг и не се стигна до изстрел към вратата на Петър Маринов. Малко след това ЦСКА 1948 на два пъти изяви претенции за дузпа, които обаче не бяха уважени от главния съдия.

В 33-тата минута "червените" откриха резултата с първата си по-добра възможност пред вратата на Ференцварош. Симеон Василев получи топката отляво и центрира към наказателното поле, където Педриньо я засече от движение и не остави шансове на Денеш Дибус.

Унгарският шампион започна по-активно след почивката и още в 49-ата минута възстанови равенството. Лоранд Паска получи добро подаване, навлезе с кълбото в наказателното поле, където се справи с Бирсент Карагарен, след което стреля към далечния ъгъл и направи Петър Маринов безпомощен.

"Бяло-зелените" продължиха да атакуват и в 65-ата минута получиха право да изпълнят дузпа, след като Реян Даскалов фаулира Мохамед Бен Али. Именно той застана зад топката, но силният му изстрел срещна горната, а след това и страничната греда, обаче кълбото така и не премина голлинията.

10 минути преди края на редовното време Радослав Илиев шутира опасно извън наказателното поле, но напречната греда попречи на ЦСКА 1948 отново да излезе напред в резултата.

В оставащото време нямаше други попадения и мачът завърши наравно.

ЦСКА 1948 1:1 ФЕРЕНЦВАРОШ

1:0 Педриньо (33)1:1 Лоранд Паска (49)Стартови състави:

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 19. Стив Фуртадо, 15. Симеон Василев, 14. Теодор Иванов, 31. Том Рапнуи, 39. Парвизджон Умарбаев, 28. Неделко Пишчевич, 8. Педриньо, 10. Радослав Кирилов, 9. Бирсент Карагарен, 40. Марио Илиевски;

Резерви: 33. Алекс Божев, 92. Пиер Нгуинда, 6. Радослав Илиев, 21. Емил Ценов, 7. Талис, 58. Марто Бойчев, 26. Ивайло Марков, 22. Реян Даскалов, 61. Октавио, 11. Касиано Бузон, 24. Васил Димитров, 23. Цветомир Цанев, 13. Берк Алимоллов;ФЕРЕНЦВАРОШ: 90. Денеш Дибус, 11. Кенан Кодро, 15. Мохамед Абу Фани, 22. Миенти Абена, 24. Тосин Кехинде, 25. Чебрайлс Макрецкис, 30. Зомбор Грубер, 34. Раул Густаво, 70. Исак Папое, 77. Едгар Севикян, 99. Кристиан Рамирес.