Аржентина нанесе загуба №9 на България в Лигата на нациите

Националният отбор на България приключи със загуба участието си във Волейболната лига на нациите.

В 12-ия си двубой в турнира българите отстъпиха с 0:3 (22:25, 17:25, 20:25) гейма на Аржентина в "Арена Стожице" в Любляна.

По този начин българският отбор завършва с 3 победи и 9 загуби и с актив от 8 точки ще финишира на 14-о място, освен ако Иран не запише чиста победа над Германия в последния си мач.

Тогава българите биха останали на предпоследното 15-о място.

Селекцията на Джанлоренцо Бленджини направи един от най-слабите си мачове в днешния ден и в нито един момент не затрудни особено бронзовия медалист от последните Олимпийски игри в Токио 20224.

Аржентина се изкачи на 8-о място във временното класиране с актив от 18 точки (6 победи, 6 загуби) и запази шансове за класиране сред най-добрите 8 тима за финалния турнир в Лодз (Полша) от 27 до 30 юни.

Аржентинците и ще се класират за финалната фаза на турнира, ако Куба загуби в последния си мач от Полша, а Сърбия отстъпи и на Полша, и на Словения.

Блокада на Венислав Антов и 2:2 в началото на двубоя. Страхотна тройна българска блокада и 6:6. Мощна атака на Венислав Антов и 7:7. Пайп на Георги Татаров - 9:11. Блокада на Алекс Грозданов - 12:14. Венислав Антов атакува по диагонала от зона 2 - 13:15. При 13:16, Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България. Алекс Грозданов атакува в центъра за 14:18. Единична блокада на Алекс Грозданов срещу атака на Николас Серба - 19:21. Марсело Мендес взе прекъсване за Аржентина. Ас на Лусиано Висентин 23:19. Ас на Венислав Антов - 21:23. Лусиана Палонски атакува в аут - 22:23. Атака на Бруно Лима изведа "гаучосите" до геймбол при 24:22. Атака на Лусиано Палонски изведе Аржентина до успех в първата част с 25:22.

Ас на Алекс Грозданов и България поведе с 1:0 в началото на втората част. Блокаут на Самуил Вълчинов и 2:1. Единична блокада на Самуил Вълчинов - 3:1. Нова успешна атака на Самуил Вълчинов от зона 4 - 4:3. Контраатака на Венислав Антов - и 5:3. Националите поведоха с 3 точки при 9:6. Алекс Грозданов атакува в центъра за 10:8. Ас на Бруно Лима изведе Аржентина напред при 13:12. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България. Блокаут на Самуил Вълчинов и равенство при 13:13. Два поредни аса на Лусиано Висентин 16:13. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България.

Алекс Грозданов атакува за 18:20. Ас на Агостин Лосер - 22:18. Технична атака на Лусиано Весентин и 25:17 за Аржентина във втората част.

Аспарух Аспарухов се завърна в състава ни в началото на третата част. Венислав Антов атакува по блокадата за 2:3. Ас на Мартин Рамос и Аржентина поведе с 8:5. Ас на Илия Петков - 9:10. Пайп на Аспарух Аспарухов - 12:14.

При 15:20, Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България. Алекс Грозданов атакува за 17:22. Блокада на Димитър Димитров 20:24. Агустин Лосер атакува в центъра и донесе успеха на Аржентина в третата част с 25:20 и в мача с 3:0 гейма.

Най-резултатен за българския отбор в срещата бе Венислав Антов с 13 точки (1 ас).

Георги Татаров добави още 8 точки (2 блока), а Алекс Грозданов завърши с 6 точки (1 ас, 1 блок).

За Аржентина Бруно Лима (1 ас, 3 блока) и Лусиано Висентин (3 аса, 1 блок) реализираха по 14 точки.

Лусиано Палонски добави още 9 точки (2 блока).

БЪЛГАРИЯ - АРЖЕНТИНА 0:3 (22:25, 17:25, 20:25)БЪЛГАРИЯ: Симеон Николов 1, Венислав Антов 13, Георги Татаров 8, Аспарух Аспарухов 4, Алекс Грозданов 6, Илия Петков 4 - Мартин Божилов-либеро (Самуил Вълчинов 4, Симеон Добрев-либеро, Светослав Станков, Димитър Димитров 1)Старши треньор: ДЖАНЛОРЕНЦО БЛЕНДЖИНИАРЖЕНТИНА: Лучано Де Чеко 3, Бруно Лима 14, Лусиано Палански 9, Лусиано Висентин 14, Агустин Лосер 7, Николас Серба 2 - Сантияго Данани-либеро (Матеас Санчес, Пабло Кукарцев 2, Мартин Рамос 7)Старши треньор: МАРСЕЛО МЕНДЕС.

СНИМКИ: volleyballworld.com