Жените загубиха тежко от Румъния

Отборите на България загуби с 0:3 от Румъния в мач от Група C4 на европейските квалификации при жените.

След днешната загуба България е на трета позиция с три точки от четири мача. Румънките са лидер с пълен актив от 12 точки. Втори е Армения с шест, а последен е Казахстан също с три, но победа в директния мач праща нашите на по-горната позиция.

Румънките откриха резултата в 37-ата минута, когато Щефания Ватафу се разписа от пряк свободен удар.

Пет минути след началото на втората част гостенките отбелязаха втори гол - Кристина Карп бе точна с глава.

В 79-ата минута Андреа Херцег отбеляза трети гол във вратата ни, след като Роксана Шаханска не успя да изчисти добре една топка и тя попадна у румънката.

БЪЛГАРИЯ 0:3 РУМЪНИЯ0:1 Ватафу (37)0:2 Карп (51)0:3 Херцег (79)

БЪЛГАРИЯ: 12. Шаханска, 2. Бойчева, 3. Иванова, 4. Йорданова, 7. Петкова, 9. Петрова, 10. Желева, 11. Караиванова, 13. Янева, 19. Станкова, 20. Адрианова

РУМЪНИЯ: 1. Паралуца, 2. Станчиу, 4. Бортан, 8. Ватафу, 9. Василе, 10. Чолаку, 11. Олар, 13. Геред, 19. Йордакиуси, 20. Карп