Левски съсипа ЦСКА - София за едно полувреме при вторите отбори

Левски разби с 3:0 ЦСКА - София в дербито на дублиращите отбори на двата тима от 28-ия кръг на Югозападната трета лига. “Сините” стигнаха до категоричния успех още през първата част на срещата, когато паднаха и трите попадения.

Сираков, Боримиров, Генчев и Тасевски гледат на живо дербито между Левски II и ЦСКА - София II

Домакините излязоха напред в резултата още в третата минута. От корнер Кристиян Йовов центрира към капитана Борислав Рупанов, който свали с глава за Виктор Любенов, а той от близка дистанция съумя да прати топката в мрежата на Ивайло Неделчев. В 20-ата минута "сините" стигнаха до второ попадение. Виктор Добрев пусна извеждащо подаване по въздух към Рупанов, който бе забравен в наказателното поле и с глава покачи на 2:0. Четвърт час по-късно Левски отбеляза трети гол, с който интригата свърши. Александър Божилов проби добре отляво и намери Йовов в наказателното поле, той стреля и вкара – 3:0.

Възпитаниците на Христо Арангелов събраха 54 точки на шестото място, докато момчетата на Стоян Ангелов запазват втората си позиция със 74 точки.