Лас Палмас и Алавес отпразнуваха оставането си в Ла Лига с реми

Новаците Лас Палмас и Алавес записаха равенство 1:1 за финал на сезона в Ла Лига. И двата тима приключват кампанията щастливи, защото се задържаха в елита.

Лас Палмас финишира на 7 точки от опасната зона, независимо че стартира много силно. В последните си 14 двубоя обаче съставът не успя да спечели нито веднъж - 5 ремита и 9 загуби. Баските завършват по-напред.

Гостите бяха по-добрият отбор, но бяха спрени от отличния вратар на съперника Алваро Вайес. В 33-тата минута той спаси дузпа, изпълнена от един от синовете на Диего Симеоне - Джулиано Симеоне, а блесна с още две отлични намеси.

Пет минути след паузата Алавес все пак поведе чрез Карлос Висенте, но в 71-вата резервата Марк Кардона изравни за Лас Палмас.