Нюкасъл изпусна важни точки в битката за Европа

Нюкасъл не успя да победи Брайтън в последното си домакинство за сезона, след като двата отбора завършиха при резултат 1:1 сблъсъка си на “Сейнт Джеймсис Парк”. Джоел Велтман (18’) даде аванс на гостите, а Шон Лонгстаф изравни в добавеното време на първата част. Така за първи път от сезон 1958/59 “свраките” успяха да се разпишат във всеки домакински двубой през сезон, прекаран в елита. През второто полувреме Нюкасъл не успя да стигне до пълен обрат. Така “свраките” остават не шестото място само с три точки преднина пред Челси и Манчестър Юнайтед, които с днешна дата имат и мач по-малко. Брайтън е точно в средата на класирането.

Калъм Уилсън не бе групата на “свраките” за тази среща, като Елиът Андерсън зае мястото му в стартовия състав. Киърън Трипиър, който не бе играл от началото на март заради контузия, бе на пейката за началото. Брайтън бе без водещия си голмайстор Жоао Педро, който има контузия глезена. Хулио Енсисо започна вместо него.

В 18-ата минута гостите поведоха. Уелбек свали с глава центриране от корнер на Грос, след което Велтман се пребори с Андерсен на далечната греда и отблизо прати топката във вратата. След гола Нюкасъл постепенно наложи натиск, но Вербрюген спаси удар с глава на Лонгстаф, а Хол стреля над вратата от добра позиция. В 41-вата минута Енсисо пропусна много добър шанс да удвои преднината на Брайтън, след като стреля с глава над вратата.

В петата минута на добавеното време на първата част Нюкасъл изравни. Гордън направи чудесен рейд в наказателното поле, след което пусна вляво към Хол, който веднага продължи към Лонгстаф. Последният бе точен от седем метра за 1:1.

“Свраките” имаха надмощие през втората част, но пропуснаха няколко добри възможност, а в 85-ата минута Гордън прати топката във вратата, но попадението му бе отменено заради засада. Така Нюкасъл трябваше да се задоволи само с точката от този двубой.