Саутхамптън спаси невероятната си серия и стигна до преиграване срещу Уотфорд

Уотфорд и Саутхамптън ще преиграват сблъсъка си четвъртия кръг на ФА Къп, след като завършиха 1:1 на "Викъридж Роуд". Победителят от този сблъсък ще гостува на 1/8-финалите на турнира на Ливърпул, отреди жребият за следващата фаза, теглен по-рано днес.

Матеус Мартинс даде ранен аванс на "стършелите" в петата минута, когато изпълни много добре пряк свободен удар, пращайки топката до гредата с нисък удар. През второто полувреме Мартинс бе близо до това да се разпише за втори път, но негов изстрел в 72-рата минута срещна гредата. Саутхамптън все пак натисна и стигна до изравнително попадение. Това се случи чак в 89-ата минута, когато Стюарт Армстронг стреля малко след границата на наказателното поле. В добавеното време гостите можеха дори да стигнат до пълен обрат, но Бахман изби много опасен удар с глава на Харууд-Белис.

Така "светците" удължиха невероятната си серия без загуба във всички турнири на цели 22 мача. За "стършелите" пък това бе шести последователен двубой без поражение.