Дубълът на "орлите" сдъвка "драконите" преди зимната ваканция

Дублиращият отбор на Лудогорец победи Дунав (Русе) с 2:0 в мач от XVIII кръг на Втора лига. По програма този мач трябваше да се изиграе в края на ноември, но заради силен снеговалеж тогава беше отложен. Петър Караангелов откри резултата за домакините от Разград в 42-ата минута. Раи Насимиенто удвои в началото на второто полувреме.

Така дублиращият тим на шампионите ще зимува на десето място в подреждането на втория ешелон, а Дунав е две позиции назад, макар и със същия точков актив. "Орлите" от Втора лига не бяха побеждавали от първата половина на ноември и тази победа в края на 2023 г. идва добре за самочувствието им. Обратно - "драконите" от Русе завършват годината в поредица от четири поражения.

Лудогорец II 2:0 Дунав (Русе)1:0 Петър Караангелов (42)2:0 Раи Насимиенто (56)

Стартовите състави:

Лудогорец II: Дамян Христов, Бранимир Костадинов, Алекс Луканов, Анастас Пемперски, Димитър Илиев, Методий Стефанов, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров, Раи Насимиенто, Петър Караангелов, Йоан Йорданов.

Дунав (Русе): Даниел Николов, Стоян Предев, Илия Миланов, Георги Иванов, Георги Вълчев, Симеон Вешев, Кристиян Господинов, Никола Тотев, Денислав Минчев. Радослав Великов, Милен Маринов.