И този уикенд няма да има решение за втория пилот на Уилямс

21-годишният пилот от Формула 1 Фредерик Вести пое ролята на най-сериозен претендент за мястото на Логан Сарджънт в Уилямс за догодина този уикенд. Вести се представи силно в първата свободна тренировка в Абу Даби вчера, където кара автомобила на Люис Хамилтън и това засили спекулациите.

Сарджънт беше запитан дали ще получи нов договор с Уилямс за догодина и отговорът на американеца се оказа очакван: „Честно да ви кажа, не знам.”

Ръсел най-бърз преди квалификацията в Абу Даби

Поредната буря от спекулации провокира шефа на Уилямс Джеймс Ваулс да се опита да успокои ситуацията.

Кубица: Алонсо е по-добър от Хамилтън и Верстапен

„Този уикенд в Абу Даби няма да има решение за втората ни кола за догодина – обясни Ваулс. – Когато става въпрос за бъдещето на отбора и за бъдещето на един млад пилот, то бих искал да вземем решението на спокойствие, като мине състезателният уикенд.”

Доктор Марко: Перес е по-бърз от Макс

Шансовете на Сарджънт да запази позицията си в тима не са малки, но също така е и факт, че решението на Уилямс за втората кола на тима за догодина се бави.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Още от Моторни спортове

Виж всички

Водещи Новини

Видео акценти