Илия Груев дебютира при убедителна победа на Лийдс

Българският национал Илия Груев направи официален дебют за новия си отбор в Чемпиъншип Лийдс. 23-годишният дефанзивен халф премина преди паузата за националните отбори в състава на йоркширци с трансфер от Вердер (Бремен).

Днес новият тим на българина гостува на Милуол и спечели с категоричното 3:0. Два гола за успеха отбеляза Жоел Пирое в 15-ата и 77-ата минути. 20-годишното френско крило Жоржиньо Рутер пък подаде за първото попадение на гостите и сам вкара третия гол в 81-ата минута. Това е втора победа за Лийдс през сезона и идва в 6-ия кръг. С 9 точки изпадналият от Премиър лийг отбор се изкачва на 10-о място, на 6 пункта от местата, даващи право на участие в плейофите за промоция в елита.

Иначе Груев започна мача от пейката и влезе в 88-ата минута заедно с Джо Гелхард, като двамата замениха съответно Арчи Грей и автора на третото попадение Рутер. Във вторник Лийдс отново гостува, но този път на Хъл Сити.