Мартин Сурилов и Здравко Здравков триумфираха в рали „Стари столици”

Мартин Сурилов и Здравко Здравков (Ситроен С3 Rally2) спечелиха за втори пореден път домашното си състезание от националния рали шампионат – 52-ото издание на рали „Стари столици”. На финала двамата изпревариха с 3,5 секунди Пламен Стайков/Рафи Кадир (Шкода Фабия R5).

Вчера Сурилов спечели и четирите отсечки, а днес Стайков атакува още от сутринта, но Сурилов беше първи на „Пивовара 1” с 1,9 секунди аванс пред Стайков. След това Стайков взе първото минаване на „Лозево”, където Сурилов остана 3-и на 2,2 секунди, а разликата между тях беше 8,4 секунди.

Мартин Сурилов и Здравко Здравков са начело в рали „Стари столици”

На второто минаване на „Пивовара” Стайков беше най-бърз и победи с 1,3 секунди Сурилов, а на второто минаване на „Лозево” Стайков изпревари с още 2,1 секунди Сурилов, за да свие разликата между двамата на 5 секунди една отсечка преди финала. И в последния етап – „Валери Великов” Стайков отново беше по-бърз, с 1,5 секунди пред Сурилов, но Мартин взе крайната победа с аванс от 3,5 секунди.

Мартин Сурилов: Ще се борим за победата у дома

Така в битката за националната рали титла Стайков и Сурилов имат по една победа и едно второ място в първите две ралита.

Третото място на подиума заеха националните шампиони за миналата година Мирослав Ангелов/Георги Гаджев (Шкода Фабия Rally2 evo), които вчера караха цял ден с проблеми в разговорното устройство, а днес записаха за кратко едно излитане от пътя, но успяха да се върнат в състезанието без сериозна загуба на време.

Рекордно висока такса участие за рали „България”

Четвъртото място в генералното класиране и първа позиция сред автомобилите с един двигателен мост спечелиха Никола Мишев/Петър Сивов (Пежо 208 Rally4), които изпревариха с 11,1 секунди Христо Атанасов/Мартин Иванов (Ситроен С2). Топ 6 допълниха Денис Станчовски/Еди Сивов (Пежо 208 R2), които пък останаха на 14,5 секунди от Атанасов. Мишев победи в клас RC3, а Станчовски – в RC4

Красива румънка подаде заявка за рали „България”

В клас RC5 първотомясто е Александър Томов/Явор Брънков (Рено Клио), а в Е1 победата взеха Добрин Борисов/Пламен Иванов (Рено Клио Макси).

Световен шампион в WRC3 идва на рали “България”?

Сезонът в българския рали шампионат продължава с рали „България” (1-3 септември), като състезанието е и кръг от Европейския рали трофей (ERT).

Снимки: Пресцентър на рали "Стари столици"/Web Arts